files/harcerzestarsi.zhp.pl/Harcerstwo Starsze/Sklad Wydzialu/a.machnio2.jpg

phm. Agnieszka Machnio

Środowisko:

Chorągiew Śląska, hufiec Czechowice- Dziedzice. 

W ZHP:

   Swoją przygodę z harcerstwem zaczęłam bardzo wcześnie mając zaledwie 9 lat. Los rzucił mnie na głęboką wodę i trafiłam na obóz dla drużyn puszczańskich. Było surowo, z zasadami i absolutnie dziko, ale może właśnie to podejście do harcerstwa tak bardzo mnie zafascynowało. Pełniłam różne funkcie w dalszych latach, byłam zastępową, przyboczną aż w końcu i drużynową. Na swoim kącie mam wiele wspaniałych biwaków, wypraw, rajdów i obozów. Prowadziłam własną drużynę harcerską w czasach, w których zdani byliśmy wyłącznie na siebie a metodyczne podejście do pracy z drużyną było wielkim wyzwaniem. Mimo braków i niedoskonałości udało się stworzyć prawdziwe harcerstwo, a dla wielu młodych ludzi styl życia, głębokie postrzeganie otaczającego świata i szacunek do natury.  Do dziś, mimo upływu lat doskonale pamiętam tamte chwile a osiągnięciem jest to, że nie poszło to w niepamięć a część tego harcerskiego serca jest nadal we mnie tak silne jak wiele lat temu. 

Zawodowo:

   Jestem absolwentem Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Od 15 lat związana jestem z jednym koncernem medycznym. Obszarem mojej pracy jest marketing profesjonalny, w którym nie tylko tworzę projekty, ale również prowadzę zespół. Dzięki nabytym przez wiele lat umiejętnościom pracy z grupą oraz umiejętnościom trenerskim od czasu do czasu daję wsparcie również innym działom tworząc warsztaty szkoleniowe doskonalące i wspierające rozwój pracowników. Posługuję się również w swojej pracy coachingiem jako jedną z metod wpierającą człowieka w jego dążeniach i rozwoju osobistym.

Pasje:

   Zawsze była i jest największą moją pasją natura, przestrzeń, wiatr we włosach i radość, którą niesie kontakt z bezkresem, ciszą i naturą. Kocham góry, bez których długo nie mogę się obejść. Codziennie rano sprawdzam jak dzisiaj wyglądają, mieszkam, bowiem w ich najbliższym sąsiedztwie. Uwielbiam podróże, dzięki którym czuję się obywatelem świata.

   Od siedmiu lat towarzyszy mi w tym moja córka, która dzielnie pnie się w górę podczas naszych samotnych wędrówek.

   Ponad to mam sporą kolekcję książek kucharskich, które z pasją czytam i przeglądam wiele razy. Jestem wielki  orędownikiem prawdziwego prostego jedzenia. 

W wydziale:

Odpowiada za kontakt z chorągwiami: Śląską i Krakowską